Aktualności

12.06.2018r.

„Zaczarowany Świat Książki”


12 czerwca uczniowie: Paweł Szyngwelski – klasa III, Anna Weltrowska, Agata Szyngwelska, Franciszek Czapiewski – klasa IV, reprezentowali naszą szkołę na XVII Konkursie Czytelniczym „Zaczarowany Świat Książki” w Kosobudach. Motywem przewodnim konkursu było stulecie niepodległości naszej ojczyzny. Uczniowie mieli do wykonania plakat na ten temat i do przeczytania 11 legend. Po rozwiązaniu testu czekał na nich poczęstunek. Nasza drużyna poradziła sobie bardzo dobrze i osiągnęła II miejsce. Do konkursu przygotowywała pani Magdalena Rudnik. Gratulujemy tak wysokiego wyniku.

tekst - Magdalena Rudnik07.06.2018r.

Planetarium


7 czerwca uczniowie mieli okazję poznać tajniki wszechświata dzięki Mobilnemu Planetarium, które gościło w naszej szkole. Uczniowie dzięki seansom zobaczyli zjawiska astronomiczne i geograficzne zachodzące na niebie.

tekst - Renata Stoltmann04.06.2018r.

Wizyta pielęgniarki


W poniedziałek 4 czerwca 2018 r. dzieci z klas "0 - III", odwiedziła pielęgniarka p. Kazimiera Skiba,która opowiedziała nam o wykonywaniu przez siebie zawodzie. Nasz gość w ciekawy sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

tekst - Justyna Żywiec30.05.2018r.

Dzień Dziecka i Sportu


Dnia 30.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Czapiewicach odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany wspólnie z Radą Rodziców oraz Sołtysem i Radą Sołecką. Zamiast tradycyjnych zajęć lekcyjnych w szkole odbyły się liczne konkursy i atrakcje. Odpowiedzialnymi za przygotowanie były panie: Katarzyna Olszewska i Marlena Ignera. Dzieci z klas IV-VI i „0”-III rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Wszystkie były emocjonujące, jednak najbardziej dopingowany był wyścig przez tor przeszkód. W trakcie przerw dzieci otrzymywały słodycze i napoje, a o godzinie 10.30 nastąpiła przerwa, podczas której uczniowie wszystkich klas wystąpili w akademii z okazji Dnia Matki i Ojca. Następnie pani dyrektor Renata Stoltmann wręczyła karty rowerowe uczniom klasy IV oraz został rozstrzygnięty konkurs promujący zdrowy styl życia pod hasłem „Nasz kolorowy trzeźwy świat”. Prace dotyczyły negatywnego wpływu używek na zdrowie człowieka. Wielką niespodzianką zorganizowaną przez Radę Rodziców była pani animatorka, która malowała buzie oraz prowadziła część zabaw z dziećmi. W przerwie wszyscy uczestnicy festynu zostali poczęstowani ciastem oraz kiełbaskami upieczonymi na grillu. Festyn zakończył się spotkaniem ze strażakami, którzy poprowadzili konkurencje sprawnościowe oraz pokaz zabytkowego wozu strażackiego. Około godziny 13.00 odbyło się podsumowanie wyników rywalizacji. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Fundusze na zakup nagród i słodyczy dla wszystkich dzieci pochodziły ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brusach. Poczęstunek oraz napoje ufundowała Rada Sołecka oraz rodzice. Dzieciaki pełne wrażeń, z uśmiechami na twarzach wróciły tego dnia do domów.

tekst - Katarzyna Olszewska