Aktualności

13.11.2018r.

Teatrzyk „ Kopciuszek”


13 listopada uczniowie przedszkola i klas I-II mieli okazję obejrzeć oryginalny teatrzyk kukiełkowy „Kopciuszek”, w wykonaniu firmy edukacyjnej „Piano” z Kwidzyna. Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w bajkę, co oznaczało, że bardzo im się podobało.

tekst - Renata Stoltmann11.11.2018r.

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI


My też tam byliśmy i wspólnie z innymi przebiegliśmy razem 100 kilometrów dla Niepodległej.

tekst - Renata Stoltmann09.11.2018r.

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Czapiewicach


Dnia 9 listopada 2018r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Czapiewicach uczestniczyli w akademii z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość przygotowały panie Katarzyna Olszewska, Marlena Ignera oraz uczniowie klas IV, V i VI. Apel rozpoczął się o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie starszych klas wystąpili w przedstawieniu „Pociąg do wolności”. Pięknie recytowane wiersze o tematyce patriotycznej przeplatały się z piosenkami znanymi i śpiewanymi przez wszystkich uczestników apelu. Po tej części odbyła się prezentacja historyczna stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „Cis” Męcikał. Wszystkim ta wyjątkowa uroczystość zapadnie na długo w pamięci.

tekst - Katarzyna Olszewska08.11.2018r.

ŚNIADANIE DAJE MOC


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, do którego przystąpili uczniowie naszej szkoły z klasy I i II. Podczas samodzielnie przygotowywanych kanapek przez dzieci przekazano najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, podkreślających ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu. Wszyscy zjedli ze smakiem swoje kolorowe i zdrowe kanapki.

tekst - Magdalena Rudnik31.10.2018r.

Uczymy się programować


Za nami pierwsze zajęcia z projektu „Koder Junior”. Uczniowie przy okazji dobrej zabawy z rybką - ćwiczyli planowanie i wykonywanie czynności krok po kroku.

tekst - Renata Stoltmann30.10.2018r.

UWAGA EKSPOZYCJA


W dniach od 29 października do 9 listopada dla uczniów naszej szkoły została wystawiona ekspozycja 11 plansz, dotyczących historii przekształcania wsi Brusy w miasto oraz opisująca wydarzenia minionych 30 lat.
Ekspozycja znajduje się w Świetlicy wiejskiej.
Mieszkańców wsi, którzy chcieliby obejrzeć wystawę zapraszamy do Świetlicy wiejskiej w godzinach pracy szkoły.

tekst - Renata Stoltmann26.09.2018r.

Piękno roślin


26 września odwiedził naszą szkołę Pan Zbigniew Gierszewski z prezentacją o pięknych roślinach rosnących w naszych lasach i na łąkach. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji mieli za zadanie rozpoznać te rośliny na zdjęciach i potem narysować wybrany przez siebie kwiat. Ze wszystkich prac zrobiono wystawę. Pan Gierszewski przyjechał do nas po raz drugi 29 października, obejrzał wystawę, przypomniał wszystkim nazwy roślin i sfotografował prace dzieci. Każdy uczeń na koniec otrzymał drobny upominek w postaci długopisu i dyplom.

tekst - Magdalena Rudnik25.10.2018r.

Rekord dla Niepodległej


Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej” 9 listopada o godz. 11.11 wspólnie z uczniami z całej Polski zaśpiewamy 4 zwrotki hymnu państwowego.

tekst - Renata Stoltmann16.10.2018r.

Ślubowanie uczniów klas I i Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej


16 października uczniowie z klasy I zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Czapiewicach. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną wykonaną przez pierwszoklasistów i ich starszych kolegów. Uczniowie trochę zdenerwowani i stremowani przedstawili swoje umiejętności zdobyte przez niecałe 2 miesiące. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki, przy których zatańczyli a na końcu złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Renata Stoltmann pasowała ich na uczniów szkoły oraz wręczyła im legitymacje szkolne. Po ślubowaniu klasy I, Pani Dyrektor uroczyście pasowała troje nowo przyjętych przedszkolaków, którzy również zaprezentowali swoje umiejętności. Każdy przedszkolak i uczeń klasy I otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek od Rady Rodziców i Rady Szkoły. Po ślubowaniu uczniowie szkoły przedstawili krótką akademię z okazji DEN, samorząd uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom obsługi kwiatki. Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten szczególny dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich rodziców.

tekst - Magdalena Rudnik12.10.2018r.

Sałatka owocowa przedszkolaków


Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce. Dlatego dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne owoce. Były gruszki, jabłka, kiwi, winogrona, pomarańcze oraz banany. Gdy dokładnie umyliśmy nasze ręce i owoce, przystąpiliśmy do obierania oraz krojenia owoców. Po tym wszystkim wymieszaliśmy owoce i przystąpiliśmy do degustacji. Sałatka smakowała smakowicie. :)

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska11.10.2018r.

Świat Mai


11 października 2018r. uczniowie z „zerówki” oraz z klasy I i II pojechali na wycieczkę do Chojnic do „Świata Mai”. Centrum zabaw ŚWIAT MAI to magiczne miejsce dla najmłodszych, pełne świetnej zabawy i niezapomnianych przeżyć, (baseny z kulkami, zjeżdżalnie, huśtawki, mini ścianka do wspinania, równoważnie, itp.) o których dzieci długo nie zapomną. Dzieci trochę zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do szkoły.

tekst - Magdalena Rudnik04.10.2018r.

Soki owocowe


Jesień, to czas, kiedy w naszych ogrodach pojawia się wiele zdrowych i kolorowych przysmaków. Uczniowie naszej szkoły rozmawiali na zajęciach o wartościach odżywczych pokarmów. Jako dowód na to, że wiedzą co należy jeść i pić, aby się zdrowo odżywiać wykonali pyszny sok owocowy.

tekst - Renata Stoltmann03.10.2018r.

"Ku Niepodległej"


W związku z tym, że w 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zaprosiliśmy do naszej szkoły grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Aktorzy zaprezentowali nam pokaz historyczny pt. „Ku Niepodległej”- opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Uczniowie wzięli aktywny udział w spektaklu: walczyli na szable, bandażowali rannych, ćwiczyli musztrę, nosili rannych na noszach.

tekst - Renata Stoltmann27.09.2018r.

Bieg Gryfa


27 września 2018r. odbył się na stadionie w Brusach kolejny XXII „Bieg Gryfa”. Uczniowie naszej szkoły jak co roku, także wzięli udział w biegu. Dzieci biegły z wielkim zaangażowaniem, ale niestety nie zajęły miejsc medalowych. Wszyscy zadowoleni, że udało się dobiec do mety z uśmiechami na twarzach powrócili do szkoły.

tekst - Magdalena Rudnik21.09.2018r.

Sprzątanie świata


21 września jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Tego typu akcje mają na celu uświadomienie nam wszystkim jak ważna jest nasza postawa względem przyrody, gdyż to od nas zależy w jak czystym świecie będziemy żyli.

tekst - Joanna Cupa20.09.2018r.

Dzień przedszkolaka


20 września w naszej szkole odbył się Dzień Przedszkolaka. Świętowanie zaczęło się od wręczenia dzieciom znaczków z napisem "Przedszkolak na medal" oraz ozdobieniem twarzy wesołymi malunkami. Tego dnia dzieci uczestniczyły w różnych zabawach m.in. z wykorzystaniem chusty Klanzy, tunelu oraz balonów. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną oraz odśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek". W tym dniu dzieci łapały bańki mydlane oraz wypuściły w niebo balony. Na zakończenie zajęć odbył się słodki poczęstunek oraz wręczenie dyplomów. Był to zdecydowanie bardzo wesoły dzień pełen wrażeń dla najmłodszych.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska18.09.2018r.

Szkolna wycieczka do Szymbarku


Dnia 18.09.2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły pojechali na ciekawą wycieczkę – odwiedziliśmy Szymbark. Pan przewodnik pokazał nam i opowiedział o tym niezwykłym miejscu i atrakcjach tam się znajdujących. Zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, dom do góry nogami czy świat bajek, który najbardziej urzekł najmłodszych. Starsi uczniowie z zaciekawieniem słuchali o losach ludzi zsyłanych w głąb Rosji, o tragicznych losach Kaszubów podczas II wojny światowej. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń, a uczniowie zapamiętają ją na długo.

tekst - Katarzyna Olszewska05.09.2018r.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE


Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia. To nasza wspólna odpowiedzialność.

PZU od lat angażuje się w przedsięwzięcia społeczne, które podnoszą świadomość w kwestiach bezpieczeństwa. Tegoroczna akcja PZU ma na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

tekst - Renata Stoltmann