AktualnościW zakładce kalendarz znajdują się wyniki pierwszego etapu konkursu czytelniczego.

tekst - Joanna Cupa


15.03.2018r.

Kangur 2018


15 marca 2018r. jedenastu uczniów z naszej szkoły, w tym uczennica klasy I, wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2018. Uczniowie klasy III i IV mieli do rozwiązania 24 zadania, natomiast starsi 30 zadań w ciągu 75 minut. Zadania były bardzo trudne, a na wyniki trzeba niestety poczekać aż do maja, do tego czasu będziemy trzymać kciuki za tych odważnych, którzy nie bali się spróbować swoich sił w tak trudnym konkursie.

tekst - Joanna Cupa
07.03.2018r.

Warsztaty w Chacie Kaszubskiej


7 marca 2018 roku uczniowie ,,0”, I i III klasy wybrali się na warsztaty do Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach, które poświęcone były sprzętom gospodarstwa domowego, które wyszły już z użycia. Dzieci poznały wygląd i sposób użytkowania takich rzeczy jak: latarka, telewizor, żelazko, gramofon, magnetofon i wiele wiele innych. Wychowankowie mogli zatańczyć do starych melodii, których już nigdzie nie usłyszą. Warsztaty były dla dzieci ogromna frajdą, ponieważ od początku uczestniczyły w "konkursie", mogąc wykazać się swoją intuicją i błyskotliwością poprzez próbę nazwania sprzętu i jego użytku. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Gradowskiemu za ciekawą lekcję.

tekst - Monika Wałdoch
19.02.2018r.

„Opowiedział Dzięcioł Sowie” Jan Brzechwa


19 lutego 2018 r. dzieci z klas „O” i „I” wybrały się do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach na spektakl pt. „Opowiedział Dzięcioł Sowie” w wykonaniu aktorów z Gdyni. Była to adaptacja bajki Jana Brzechwy. Przedstawienie miało na celu nauczyć dzieci uczciwości i pokazać, że dobro zawsze popłaca. W tej przygodzie dzieci mogły się przenieść się do malowniczego lasu, gdzie pełne uroku zwierzęta takie jak: dzięcioł, sowa, lis, sarna, kukułki, zajączek opowiedziały fascynującą historię o dwóch leśnych oszustach, którymi byli wilk i ryś. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość zatańczenia i współpracowania z aktorami. Na pewno warto było zwrócić uwagę na piękny śpiew aktorów. Dzięki piosenkom dzieci dokładniej wyobrażały sobie przesłanie bajki. Po powrocie uczniowie z chęcią wspominali przedstawienie.

tekst - Monika Wałdoch
26.01.2018r.

Szkolny konkurs matematyczny o tytuł
„Mistrz tabliczki mnożenia"


25 stycznia 2018r. odbył się szkolny konkurs matematyczny o tytuł „Mistrz tabliczki mnożenia”. Konkurs skierowany był do uczniów klas III – VI. Miał on na celu poprawić szybkość oraz poprawność liczenia, a także sprawdzić swoje umiejętności matematyczne na tle szkoły.

Dnia 26 stycznia 2018r. podsumowano wyniki oraz wręczono nagrody dla najlepszych i drobne upominki za udział. Okazało się, że poziom był bardzo wysoki. Prawie wszystkie dzieci uzyskały wynik powyżej 50 punktów. Tegorocznym „Mistrzem tabliczki mnożenia” został Franciszek Czapiewski z kl. IV, która zdobył maksymalną ilość punktów tj. 63. Rozwiązał on poprawnie wszystkie 60 działań w najkrótszym czasie, oprócz niego dwie osoby tj. Olimpia Frymark z kl. V (62 pkt) i Julia Jankowska z kl. IV (61 pkt) również rozwiązały wszystkie zadania prawidło jednak potrzebowały na to trochę więcej czasu. Wyróżnienie otrzymał także Paweł Szyngwelski z kl. III, który uzyskał 60 punktów. Gratulujemy zwycięzcom.

tekst - Joanna Cupa
21.01.2018r.


Kolejny etap ligi matematycznej ruszy dopiero po feriach. Pierwsze zadnie z konkursu czytelniczego skierowanego do klas od "0" do VI dostępne jest w zakładce Kalendarz.

tekst - Joanna Cupa

19.01.2018r.

Dzień Babci i Dziadka


Dla kogo ta laurka?
W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,
Przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk,
I życzenia od dzieci?
Już wiecie? Oczywiście
Dla wszystkich babć i dziadków
Na świecie!- Wanda Chotomska

19 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po uroczystym przywitaniu przez panią dyrektor Renatę Stoltmann, rozpoczęła się akademia. Na początku wystąpiły dzieci z klas IV-VI, przedstawiając jasełka w języku kaszubskim. Następnie dzieci młodsze z klas 0-III, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich gości. Nie zabrakło uroczystego "Sto lat". Przedstawienie zakończyło się wręczeniem babciom i dziadkom samodzielnie wykonanych laurek i upominków. Całe wydarzenie i tym razem umilił i osłodził poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci, za co serdecznie dziękujemy. Cała uroczystość przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy w dobrych humorach udali się do domów, by tam dalej móc cieszyć się swoimi wnukami.

tekst - Monika Wałdoch18.01.2018r.

Bal karnawałowy


18 stycznia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Czapiewicach bawili się na zabawie karnawałowej. Dzieci przybyły na bal w pięknych strojach: Indianina, kowboja, rycerza, Minionka i wiele innych. Na świetny pomysł wpadła klasa IV, przebierając się za postaci z bajki pt. "Smerfy". Dobry humor dopisywał wszystkim do samego końca. Dzięki licznym konkursom i tańcom dzieci miały możliwość sprawdzenia się ruchowo oraz zręcznościowo. Konkursy i tańce takie jak: "Przejście pod belką", "Taniec z balonami", "Kaczuchy", "Chocolate" oraz "Krasnoludek" na pewno zapadną przebierańcom w pamięci. Tańce i konkursy przeplatane były słodkim poczęstunkiem. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. Do zobaczenia za rok.

tekst - Monika Wałdoch