Aktualności

11.04.2018r.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej


11 kwietnia 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Bardzo przyjemnie nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły poraz drugi powtórzył swój sukces, zajmując zaszczytne I miejsce. Będzie on reprezentował naszą szkołę na etapie wojewódzkim. Bardzo serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

tekst - Joanna Cupa26.03.2018r.

Turnieju Wiedzy Pożarniczej


26 marca 2018r. w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział troje chętnych uczniów naszej szkoły: Anna Łosińska, Karol Łosiński oraz Michał Kołatka. Karol Łosiński powtórzył swój zeszłoroczny sukces zdobywając kolejny raz zaszczytne pierwsze miejsce. Będzie on reprezentował naszą gminę na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tekst - Joanna Cupa
22.03.2018r.

Konkurs „Na powitanie wiosny”


Już po raz kolejny w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się konkurs „Na powitanie wiosny”. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział. W najmłodszej kategorii wiekowej- soliści: udział wzięła Kinga Kloskowska z klasy „O”, wśród grup wokalnych miały okazję zaprezentować się Klaudia Janikowska, Iga Janikowska i Gosia Zblewska z klasy „O”. Wszystkie dziewczynki pełne radości zaśpiewały piosenkę o wiośnie. Sukcesem okazał występ Kingi, która zajęła II miejsce, natomiast pozostałe dziewczynki otrzymały wyróżnienie. Wszyscy radośni i pełni nowych wrażeń związanych z pierwszym publicznym występem na scenie wrócili do szkoły.

tekst - Renata Stoltmann
22.03.2018r.

Podsumowanie szkolnych konkursów z j. angielskiego


Dlaczego warto zwiedzić Wielka Brytanię i USA - przewodnik dla turysty:

Im - Anna Weltrowska
IIm - Julia Jankowska
IIIm - Filip Warnke

Konkurs pięknego czytania po angielsku:

Im - Dawid Leszczyński
IIm - Angelika Skiba
IIIm - Anna Weltrowska i Dominika Leszczyńska

tekst - Marlena Ignera
21.03.2018r.

Korowód wiosenny


21 marca 2018r. w naszej szkole obchodzono „Pierwszy Dzień Wiosny”. Barwny i rozśpiewany korowód prowadził zarząd Samorządu Uczniowskiego, niosąc Marzannę – symbol zimy. Uczniowie z wychowawcami, przemaszerowali ulicami wsi, przywołując słoneczną i ciepłą wiosnę. Pochód zakończył się utopieniem Marzanny w stawie, niedaleko szkoły. Dziękujemy panu strażakowi, który posłużył pomocą i wrzucił Marzannę do stawu. Obchody Dnia Wiosny zakończyły się rozstrzygnięciem konkursu z języka angielskiego oraz rozdaniem nagród i pamiątkowych dyplomów.

tekst - Magdalena Rudnik
16.03.2018r.

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ


Okres zimowy to czas bardzo trudny i niepewny dla ptaków. Uczniowie klasy I postanowili pomóc ptakom przetrwać zimę, i na terenie naszej szkoły regularnie wsypujemy ziarno do karmników. Gości nam nie brakuje i każdy ptaszek znajdzie coś dla siebie.

tekst - Renata Stoltmann
15.03.2018r.

Kangur 2018


15 marca 2018r. jedenastu uczniów z naszej szkoły, w tym uczennica klasy I, wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2018. Uczniowie klasy III i IV mieli do rozwiązania 24 zadania, natomiast starsi 30 zadań w ciągu 75 minut. Zadania były bardzo trudne, a na wyniki trzeba niestety poczekać aż do maja, do tego czasu będziemy trzymać kciuki za tych odważnych, którzy nie bali się spróbować swoich sił w tak trudnym konkursie.

tekst - Joanna Cupa
07.03.2018r.

Warsztaty w Chacie Kaszubskiej


7 marca 2018 roku uczniowie ,,0”, I i III klasy wybrali się na warsztaty do Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach, które poświęcone były sprzętom gospodarstwa domowego, które wyszły już z użycia. Dzieci poznały wygląd i sposób użytkowania takich rzeczy jak: latarka, telewizor, żelazko, gramofon, magnetofon i wiele wiele innych. Wychowankowie mogli zatańczyć do starych melodii, których już nigdzie nie usłyszą. Warsztaty były dla dzieci ogromna frajdą, ponieważ od początku uczestniczyły w "konkursie", mogąc wykazać się swoją intuicją i błyskotliwością poprzez próbę nazwania sprzętu i jego użytku. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Gradowskiemu za ciekawą lekcję.

tekst - Monika Wałdoch
19.02.2018r.

„Opowiedział Dzięcioł Sowie” Jan Brzechwa


19 lutego 2018 r. dzieci z klas „O” i „I” wybrały się do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach na spektakl pt. „Opowiedział Dzięcioł Sowie” w wykonaniu aktorów z Gdyni. Była to adaptacja bajki Jana Brzechwy. Przedstawienie miało na celu nauczyć dzieci uczciwości i pokazać, że dobro zawsze popłaca. W tej przygodzie dzieci mogły się przenieść się do malowniczego lasu, gdzie pełne uroku zwierzęta takie jak: dzięcioł, sowa, lis, sarna, kukułki, zajączek opowiedziały fascynującą historię o dwóch leśnych oszustach, którymi byli wilk i ryś. Podczas przedstawienia dzieci miały możliwość zatańczenia i współpracowania z aktorami. Na pewno warto było zwrócić uwagę na piękny śpiew aktorów. Dzięki piosenkom dzieci dokładniej wyobrażały sobie przesłanie bajki. Po powrocie uczniowie z chęcią wspominali przedstawienie.

tekst - Monika Wałdoch