Aktualności

09.01.2020r.

"Hej kolęda ...- jak to leciało?"


W dniu 9.01.2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach odbył się IX Gminny Konkurs Muzyczny "Hej kolęda ...- jak to leciało? Naszą szkołę reprezentowały uczennice w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale nasi uczniowie odnieśli sukces. W kategorii klas I-III uczennice: Kinga Kloskowska, Agata Grajkowska i Klaudia Janikowska zajęły III miejsce, również w drugiej kategorii uczennice: Julia Jankowska, Agata Szyngwelska i Anna Weltrowska zajęły III miejsce.

tekst - Magdalena Rudnik09.01.2020r.

Bezpieczne ferie


Przed nami ferie zimowe. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policjantami, którzy przypomnieli uczniom o wszystkich niebezpieczeństwach, które mogą się wydarzyć podczas nieostrożnych zabaw. Panowie przypomnieli również o numerach telefonu, na które można zadzwonić w chwili zagrożenia.

tekst - Renata Stoltmann08.01.2020r.

ZIMOWE POMYSŁY PRZEDSZKOLAKÓW


Wszystkim brakuje zimowej pogody. Chociaż nie ma śniegu, przedszkolaki z naszej szkoły postanowiły wykonać wesołego bałwanka.

tekst - Renata Stoltmann21.12.2019r.

Konkursy "Advent Calendar" i "Christmas Card"


W grudniu zostały zorganizowane konkursy świąteczne powiązane z językiem angielskim. Uczniowie chętnie wykazali się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Niełatwo było wytypować zwycięzców.
Ostatecznie w konkursie "Advent Calendar" I miejsce zdobyła Ania Weltrowska kl. VI, II miejsce - Zuzia Zblewska kl. I oraz 3 wyróżnienia trafiły do Estery Skiba, Kingi i Rafała Kloskowskich i Marleny Kin.

Natomiast w konkursie "Christmas Card" I miejsce zdobyła Estera Skiba kl. I, II miejsce - Ania Weltrowska kl. VI, III miejsce - Marlena Kin kl. I oraz zostały przyznane wyróżnienia dla Ignacego Rafinskiego i Kingi Kloskowskiej.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

tekst - Marlena Ignera20.12.2019r.

Szkolne spotkanie opłatkowe


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który wprawia Nas w nastrój spokoju, zadumy i przemyśleń. Jak co roku w Naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, które poprzedzone było Mszą Święta w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach. Następnie dzieci wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami udali się do świetlicy wiejskiej, by tam świętować ten wyjątkowy czas. Na początku dzieci z klas ,,O”- III wystąpiły w przedstawieniu jasełkowym, potem podzieliliśmy się opłatkiem oraz skosztowaliśmy słodkości przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło również kolędowania w wykonaniu starszych klas, także w języku angielskim. Odwiedził nas także najważniejszy gość- Mikołaj. W doskonałych nastrojach przepełnieni radością pożegnaliśmy się, by w domach świętować nadejście Bożej Dzieciny. Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym 2020 roku.

tekst - Monika Wałdoch04.12.2019r.

Konkurs "Najpiękniejsza bombka"


Dnia 4 grudnia odbył się konkurs na najpiękniejszą bombkę świąteczną. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas I-III. Uczniowie ozdabiali bombki różnymi materiałami według własnego pomysłu. Komisja miała bardzo trudne zadanie ale ostatecznie zdecydowała, że:

I miejsce ex aequo zdobyły:
Kinga Kloskowska oraz Kinga Wojciechowska

II miejsce ex aequo zdobyli:
Mikołaj Wysocki oraz Gracjan Jankowski

III miejsce ex aequo zdobyli:
Małgorzata Zblewska oraz Jakub Skiba

Natomiast wyróżnieni zostali : Estera Skiba, Radosław Sikora i Szymon Czapiewski.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska06.12.2019r.

Mikołajki i wyjazd do kina


Tradycyjnie jak co roku 6 grudnia w naszej szkole obchodzone były Mikołajki. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do kina na film animowany "Kraina lodu 2". Jest to druga część bardzo popularnej animowanej baśni, która opowiada o przygodach Elsy i Anny oraz przesympatycznego bałwanka Olafa. Po zakończonym sensie wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły. Gdzie na uczniów czekały słodkie upominki. Każdy tego dnia był bardzo uśmiechnięty i zadowolony.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska