Aktualności

22.06.2018r.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018


22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 oraz pożegnanie uczniów klasy VI. Na uroczystość przybyli m.in. pani Beata Zblewska – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Brusach, Sołtys wsi Czapiewice – pan Marian Janikowski, pan Karol Westfal - strażak, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Na początku pani Dyrektor Renata Stoltmann podsumowała mijający rok szkolny. Był to rok bardzo udany. Dużo się w nim działo. Uczniowie ciężko pracowali i wielokrotnie osiągali ogromne sukcesy w konkursach na różnych szczeblach.
Po przemówieniu pani dyrektor uczniowie klas I - V otrzymali świadectwa, a najlepsi dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Szkoły. Następnie klasa VI złożyła uroczyste przyrzeczenie, po czym otrzymała świadectwa i dyplomy. Pamiątkowe książki na zakończenie nauki w naszej szkole otrzymali uczniowie klasy VI oraz troje odchodzących z naszej szkoły uczniów. W trakcie trwania uroczystości wręczono również nagrody za trwający przez cały rok szkolny konkurs czytelniczy, konkurs SKO, oraz dwa wyróżnienie z międzynarodowego konkursu Kangur, które w bieżącym roku otrzymała Anna Weltrowska oraz Franciszek Czapiewski. Nie zabrakło również podziękowań pani Dyrektor dla najaktywniej pomagającym szkole rodzicom.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy szóstej i piątej wraz z wychowawcą p. Joanną Cupa. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów klasy VI w trakcie, której można było obejrzeć prezentację przygotowaną przez Olimpię Frymark oraz p. Joannę Cupa przedstawiającą najważniejsze momenty z życia uczniów klasy szóstej spędzone w naszej szkole począwszy od przedszkola.
Wakacje się rozpoczęły, a więc wszystkim życzymy aby były słoneczne, udane i bezpieczne…

tekst - Joanna Cupa20.06.2018r.

English Day


Dnia 20.06.2018r. w Szkole Podstawowej w Czapiewicach odbył się dzień języka angielskiego. Uczniowie z każdej klasy wylosowali kraj anglojęzyczny, na którego temat szukali informacje w encyklopediach oraz Internecie, a następnie zaprojektowali i wykonali plakaty. Każda klasa także wykonała flagę danego kraju. Ostateczna prezentacja odbyła się na forum całej społeczności szkolnej. W celu weryfikacji zdobytych wiadomości uczniowie losowali pytania z zakresu wszystkich prezentowanych państw. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodkości.

tekst - Marlena Ignera18.06.2018r.

Przedszkolaki na lodach


Pogoda nam dopisuje i coraz bliżej wakacje, dlatego na zakończenie roku szkolnego przedszkolaki, wybrały się na lody do sklepu w Czapiewicach. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych przedszkolaków. Po smacznym poczęstunku, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

tekst - Justyna Żywiec17.06.2018r.

Happening czytelniczy


Dnia 17.06.2018r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas IV – VI pod kierunkiem pani Joanny Cupa wzięło udział w drugiej już edycji Happeningu czytelniczego Brusscrossing pod hasłem „Jestem Kaszubą, więc czytam”. Konkurs ten połączono z gminnymi obchodami Dnia Dziecka. Uczniowie szkół z naszej gminny poprzebierani za postacie z książek w barwnym korowodzie maszerowali ulicami Brus. Gdzie następnie przed jury na scenie przy Szkole Podstawowej nr 1 zaprezentowali swoje stroje oraz hasła promujące czytelnictwo. Nasza szkoła zaprezentowała się w bajce „Piotruś Pan” z hasłem „Książka cenniejsza niż skarb, bo przenosi w świat fantazji”. Niestety w tegorocznej edycji nie udało nam się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu, mimo tego wszyscy świetnie się bawili. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

tekst - Joanna Cupa15.06.2018r.

Szkolna wycieczka


Dnia 15.06.2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę szkolną Wdzydz Kiszewskich. Bardzo ciekawymi miejscami w skansenie okazały się: stara szkoła, krypta kościoła, wiatrak oraz chałupy gburskie, w których największym zainteresowaniem cieszyła się zagroda z Trzebunia, ponieważ uczniowie mogli w niej pobawić się dawnymi zabawkami, którymi bawili się dziadkowie i pradziadkowie, strzelać z procy, grać w „zbijaka” i „Zośkę”. Zwiedzanie każdego miejsca kończyło się kupnem pamiątek. Po zwiedzaniu skansenu uczniowie wybrali się na wieżę widokową, z której rozlega się piękny widok na jeziora wdzydzkie. Wszystkie dzieci trochę zmęczone ale pełne wrażeń wróciły do domu. Wycieczkę zorganizowała Magdalena Rudnik.

tekst - Magdalena Rudnik14.06.2018r.

Spotkanie z policjantem


Dnia 14.06.2018r. naszą szkołę odwiedził Policjant pan Karol Cuppa, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Serdecznie dziękujemy za tę cenną lekcję.

tekst - Joanna Cupa12.06.2018r.

„Zaczarowany Świat Książki”


12 czerwca uczniowie: Paweł Szyngwelski – klasa III, Anna Weltrowska, Agata Szyngwelska, Franciszek Czapiewski – klasa IV, reprezentowali naszą szkołę na XVII Konkursie Czytelniczym „Zaczarowany Świat Książki” w Kosobudach. Motywem przewodnim konkursu było stulecie niepodległości naszej ojczyzny. Uczniowie mieli do wykonania plakat na ten temat i do przeczytania 11 legend. Po rozwiązaniu testu czekał na nich poczęstunek. Nasza drużyna poradziła sobie bardzo dobrze i osiągnęła II miejsce. Do konkursu przygotowywała pani Magdalena Rudnik. Gratulujemy tak wysokiego wyniku.

tekst - Magdalena Rudnik07.06.2018r.

Planetarium


7 czerwca uczniowie mieli okazję poznać tajniki wszechświata dzięki Mobilnemu Planetarium, które gościło w naszej szkole. Uczniowie dzięki seansom zobaczyli zjawiska astronomiczne i geograficzne zachodzące na niebie.

tekst - Renata Stoltmann04.06.2018r.

Wizyta pielęgniarki


W poniedziałek 4 czerwca 2018 r. dzieci z klas "0 - III", odwiedziła pielęgniarka p. Kazimiera Skiba,która opowiedziała nam o wykonywaniu przez siebie zawodzie. Nasz gość w ciekawy sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

tekst - Justyna Żywiec30.05.2018r.

Dzień Dziecka i Sportu


Dnia 30.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Czapiewicach odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany wspólnie z Radą Rodziców oraz Sołtysem i Radą Sołecką. Zamiast tradycyjnych zajęć lekcyjnych w szkole odbyły się liczne konkursy i atrakcje. Odpowiedzialnymi za przygotowanie były panie: Katarzyna Olszewska i Marlena Ignera. Dzieci z klas IV-VI i „0”-III rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Wszystkie były emocjonujące, jednak najbardziej dopingowany był wyścig przez tor przeszkód. W trakcie przerw dzieci otrzymywały słodycze i napoje, a o godzinie 10.30 nastąpiła przerwa, podczas której uczniowie wszystkich klas wystąpili w akademii z okazji Dnia Matki i Ojca. Następnie pani dyrektor Renata Stoltmann wręczyła karty rowerowe uczniom klasy IV oraz został rozstrzygnięty konkurs promujący zdrowy styl życia pod hasłem „Nasz kolorowy trzeźwy świat”. Prace dotyczyły negatywnego wpływu używek na zdrowie człowieka. Wielką niespodzianką zorganizowaną przez Radę Rodziców była pani animatorka, która malowała buzie oraz prowadziła część zabaw z dziećmi. W przerwie wszyscy uczestnicy festynu zostali poczęstowani ciastem oraz kiełbaskami upieczonymi na grillu. Festyn zakończył się spotkaniem ze strażakami, którzy poprowadzili konkurencje sprawnościowe oraz pokaz zabytkowego wozu strażackiego. Około godziny 13.00 odbyło się podsumowanie wyników rywalizacji. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Fundusze na zakup nagród i słodyczy dla wszystkich dzieci pochodziły ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brusach. Poczęstunek oraz napoje ufundowała Rada Sołecka oraz rodzice. Dzieciaki pełne wrażeń, z uśmiechami na twarzach wróciły tego dnia do domów.

tekst - Katarzyna Olszewska