Aktualności

08.02.2019r.

Dodatkowe zadanie z konkursu czytelniczego


- Klasa "0" - II:
Zilustruj jedną z przeczytanych w bibliotece książkę. Format pracy A4 – A3. Technika malowania dowolna. Do zdobycia od 5 do 30 pkt.

- Klasa IV - VI:
Napisz własną bajkę. W bajce muszą znaleźć się 4 wyrazy z 8 podanych niżej: krowa, telefon, kwiat, jajko, kot, drabina, jezioro, książka. Do zdobycia od 5 do 30 pkt.

Prace konkursowe należy oddać do 08.03.2019r.

Regulamin konkursu czytelniczego dostępny jest na naszej stronie w zakładce Kalendarz, Projekty edukacyjne -> Biblioteka.

tekst - Joanna Cupa

06.02.2019r.

Zabawa karnawałowa


Dnia 6 lutego 2019r. odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców. Ciężko było rozpoznać uczniów w starannie przygotowanych strojach. W trakcie Balu odbył się "Pokaz Mody", podczas którego każdy zaprezentował swój strój, a publiczność mogła zagłosować na swojego faworyta. Troje uczniów zostało nagrodzonych. Uczniowie uczestniczyli w konkursach, które sprawiły wiele radości, śmiechu i zabawy. Na uczniów czekały również słodkie niespodzianki.

tekst - Marlena Ignera21.01.2019r.

Mistrz Tabliczki Mnożenia


Dnia 21.01.2019r. w Szkole Podstawowej w Czapiewicach odbył się szkolny konkurs matematyczny o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” skierowany do uczniów klas IV – VI. Wzięło w nim udział 11 uczniów. Tegoroczny Mistrz, którym został uczeń klasy V Franciszek Czapiewski rozwiązał prawidłowo wszystkie działania w czasie zaledwie 1min. 52s. Dodatkowo, aż czworo uczniów rozwiązało bezbłędnie wszystkie przykłady w czasie niższym niż 3min. Byli to Anna Weltrowska - klasa V, Aleksandra Grajkowska - klasa VI, Paweł Szyngwelski - klasa IV i Hubert Zygmański - klasa V. Uczniowie Ci otrzymali nagrody, a pozostali drobny upominek za udział.

tekst - Joanna Cupa21.01.2019r.

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka


21 stycznia 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli aby oglądać występy swoich wnucząt. W tym roku na początku wystąpiły młodsze dzieci z klas 0-II przedstawiając jasełka. Następnie starsi uczniowie z klas IV-VI zaśpiewali piosenkę oraz wyrecytowali wiersze. Po ich występie ponownie wystąpiły dzieci z klas młodszych ale tym razem zaprezentowały wierszyki i piosenkę dla swoich dziadków. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem samodzielnie zrobionych upominków. Dla miłych gości przygotowano również słodki poczęstunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska16.01.2019r.

„Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów. Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest... Kubuś Puchatek, Kubuś….”


Dnia 16.01.2019 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kubusia Puchatka. Atrakcją tego święta była "żywa" maskotka Kubusia Puchatka która odwiedziła naszą grupę przedszkolną. Dzieci wspólnie z misiem śpiewały i tańczyły. Puchatek przeczytał bajkę o jednej ze swoich przygód w Stumilowym Lesie. Na koniec każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie Misiem. Bez wątpienia ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska14.01.2019r.

KODER JUNIOR- UCZYMY SIĘ PROGRAMOWANIA


Uczniowie klasy I i II świetnie sobie radzą na zajęciach z kodowania. Mieli już okazję pograć razem z zabawnym robotem, w grę Scottie Go oraz w aplikacji Scratch Junior uczyli się tworzyć ciekawe scenki dobierając samemu postacie, tła i funkcje, które mają wykonywać. Uczniowie bardzo szybko zrozumieli na czym polega programowanie i nauka okazała się świetną zabawą.

tekst - Renata Stoltmann07.01.2019r.

"Hej kolęda... - jak to leciało?"


W dniu 07.01.2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach odbył się kolejny, już VIII Gminny Konkurs Muzyczny "Hej kolęda ...- jak to leciało?” Naszą szkołę reprezentowały uczennice w kategorii wiekowej: klasy IV-VIII: Julia Jankowska, Agata Szyngwelska i Ania Weltrowska. Dziewczyny walczyły dzielnie i po zaciętej rywalizacji zajęły drugie miejsce.

tekst - Magdalena Rudnik21.12.2018r.

Spotkanie opłatkowe


W dniu 21 grudnia 2018 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Czapiewicach spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich w podniosły nastrój. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na scenę wkroczyli młodzi aktorzy, którzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Jasełka przedstawione przez dzieci oddały prawdę o niezwykłości grudniowych Świąt, kiedy to w stajence na świat przyszedł Zbawiciel.
Po zakończeniu części artystycznej wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Na naszą szkolną uroczystość przybył też gość specjalny- Gwiazdor, które obdarował wszystkie dzieci drobnymi upominkami. Po części oficjalnej, w trakcie poczęstunku odbyło się też podsumowanie szkolnego konkursu na wykonanie „Świątecznej choinki”.

tekst - Renata Stoltmann18.12.2018r.

Świąteczny konkurs


W naszej szkole odbył się konkurs na wykonanie świątecznej choinki. Dzieci z grupy przedszkolnej oraz klas I-II wraz z rodzicami przygotowali przepiękne i bardzo pomysłowe choinki. Podsumowanie konkursu nastąpi na szkolnym spotkaniu opłatkowym.

tekst - Renata Stoltmann