Aktualności

11.12.2018r.

„Zachowaj Trzeźwy Umysł”


Nasza szkoła już kolejny raz zaangażowała się w kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, który tym razem był pod hasłem - Autoportret. Miłym zaskoczeniem dla nas było, gdy okazało się, że uczniowie klasy I - Agata Grajkowska i Mateusz Drewek znaleźli się wśród tegorocznych laureatów tej kampanii. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz prezenty, natomiast szkoła Certyfikat za zaangażowanie w akcję.

tekst - Renata Stoltmann10.12.2018r.

Piaskowe warsztaty


10 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne pod hasłem „Świąteczne, piaskowe obrazki”. Dzieci z klas młodszych tworzyły świąteczne obrazki z kolorowego piasku, ćwicząc przy tym wyobraźnię i motorykę. Zabawa była wspaniała. Wszystkie obrazki będą piękną, świąteczną ozdobą.

tekst - Renata Stoltmann06.12.2018r.

Mikołajki


Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole obchodzone były Mikołajki.Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do kina na film animowany pt. "Miśków 2-óch w Nowym Jorku". Po skończonym seansie wszyscy wrócili do szkoły gdzie na każdego ucznia czekał słodki upominek. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska06.12.2018r.

Wyjazd do kina


6 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do kina Remus w Kościerzynie. Uczniowie obejrzeli film animowany pt. "Miśków 2-óch w Nowym Jorku”. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wrócili do szkoły.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska27.11.2018r.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czapiewicach wyróżnieni w konkursach


Dnia 27.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Mój Jan Karnowski z Czarnowa” 2018, w którym wyróżnienie zdobył Paweł Szyngwelski kl IV (kategoria rysunek). Tego dnia dzieciaki z naszej szkoły pojechały również na Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Méster Belnégo Czetaniô”, który odbył się w Swornegaciach. W tym konkursie wyróżnienie zdobył Dawid Leszczyński kl V. Opiekunem uczniów była Katarzyna Olszewska

tekst - Katarzyna Olszewska29.11.2018r.

Andrzejki


29 listopada w godzinach od 16.00 do 18.30 uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Tańce przeplatane były wróżbami ,zabawami oraz słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło m. in. ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami czy przejścia pod belką. Główną atrakcją imprezy było strącenie kolorowej piniaty, która wypełniona była słodyczami .Zabawa była udana i z pewnością wszyscy czekają już na następną za rok ;)

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska23.11.2018r.

Święto Pluszowego Misia


W piątek 23 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły swojego ulubionego misia. Dzień ten zaczęliśmy od przywitania małych pluszowych gości. Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Ciekawą atrakcją była też misiowa fotobudka w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Kolejną atrakcją było oglądanie bajek "Miś Uszatek" oraz "Masza i Niedźwiedź". Na zakończenie dnia dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Miś". Dzień ten przebiegł w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska20.11.2018r.

Warsztaty „Gliniana przygoda” w Chacie Kaszubskiej


Dnia 20.11.2018r. uczniowie klasy V i VI wzięli udział w warsztatach „Gliniana przygoda”, które odbyły się w Chacie Kaszubskiej w Brusach-Jagliach. Dzieciaki dowiedziały się ciekawych informacji na temat gliny i jej zastosowania dawniej oraz współcześnie. Potem wszyscy samodzielnie lepili wymyślone przez siebie naczynia oraz ozdoby. Zajęcia były niezwykłą lekcją z historii i kultury Kaszubów, bo przecież garncarstwo odgrywało dawniej niezwykle ważną rolę w życiu codziennym. Opiekunem grupy była pani Katarzyna Olszewska.

tekst - Katarzyna Olszewska06.11.2018r.

Sukces na gminnych zawodach w tenisie stołowym


Dnia 6 listopada obie Szkoły Podstawowe w Brusach wspólnie zorganizowały Gminne Zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji w naszej kategorii wiekowej stanęło pięć drużyn dziewcząt oraz cztery drużyny chłopców. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Szyngwelska, Anna Weltrowska, Dawid Leszczyński, Tomasz Zblewski oraz Franciszek Czapiewski. Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiły się następująco:

Dziewczęta:
I. SP im. Jana Pawła II w Brusach
II. SP Czyczkowy
III. SP nr 2 w Brusach
IV. SP Lubnia
V. SP Czapiewice

Chłopcy:
I. SP Czyczkowy
II. SP Lubnia
III. SP Czapiewice
IV. SP Wielkie Chełmy

tekst - Monika Mankiewicz13.11.2018r.

Teatrzyk „ Kopciuszek”


13 listopada uczniowie przedszkola i klas I-II mieli okazję obejrzeć oryginalny teatrzyk kukiełkowy „Kopciuszek”, w wykonaniu firmy edukacyjnej „Piano” z Kwidzyna. Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w bajkę, co oznaczało, że bardzo im się podobało.

tekst - Renata Stoltmann11.11.2018r.

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI


My też tam byliśmy i wspólnie z innymi przebiegliśmy razem 100 kilometrów dla Niepodległej.

tekst - Renata Stoltmann09.11.2018r.

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Czapiewicach


Dnia 9 listopada 2018r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Czapiewicach uczestniczyli w akademii z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość przygotowały panie Katarzyna Olszewska, Marlena Ignera oraz uczniowie klas IV, V i VI. Apel rozpoczął się o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie starszych klas wystąpili w przedstawieniu „Pociąg do wolności”. Pięknie recytowane wiersze o tematyce patriotycznej przeplatały się z piosenkami znanymi i śpiewanymi przez wszystkich uczestników apelu. Po tej części odbyła się prezentacja historyczna stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „Cis” Męcikał. Wszystkim ta wyjątkowa uroczystość zapadnie na długo w pamięci.

tekst - Katarzyna Olszewska