Aktualności

03.04.2019r.

"Tradycje i obrzędy wielkanocne"


3 kwietnia w SP w Wielkich Chełmach rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Tradycje i obrzędy wielkanocne". Wśród uczestników którzy brali udział w konkursie byli również uczniowie naszej szkoły. Kinga Kloskowska z grupy przedszkolnej otrzymała wyróżnienie a Jakub Skiba zajął 3 miejsce w kategorii dla klas I-III. Przed ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród uczniowie ze świetlicy w Wielkich Chełmach przygotowali występ artystyczny w języku kaszubskim.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska21.03.2019r.

Korowód wiosenny


Dnia 21 marca, zgodnie z tradycją, w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Każda klasa ubrała się w danym kolorze, przygotowała transparenty oraz okrzyk na pożegnanie zimy i przywitanie wiosny. Uczniowie ze starszych klas zadbali o przygotowanie Marzanny. Wszyscy uczestniczyli w przemarszu, podczas którego śpiewalismy wiosenne piosenki. Po przemarszu Marzanna została symbolicznie "utopiona", a wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w quzie "Ile wiesz o wiośnie". Na koniec czekały na uczniów słodkie niespodzianki.

tekst - Marlena Ignera04.04.2019r.

Międzyszkolna sieć współpracy TIK


W ramach międzyszkolnej sieci współpracy TIK pani Marlena Ignera dnia 28.03.2019r. przeprowadziła szkolenie pt. „Wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcjach” dla zainteresowanych nauczycieli z 10 szkół znajdujących się w ramach międzyszkolnej sieci współpracy. Również w ramach tego przedsięwzięcia zostały przeprowadzone dwie lekcje otwarte dla nauczycieli prowadzone przez p. Magdalenę Rudnik i p. Marlenę Ignerę mające na celu pokazanie pracy na lekcjach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej otrzymanej w ramach programu „Aktywna tablica”.

tekst - Joanna Cupa28.03.2019r.

I Gminnym Konkurs Wiosenno - Przyrodniczy


Dnia 28 marca 2019 uczniowie naszej szkoły Kinga Kloskowska i Jakub Kin wzięli udział w I Gminnym Konkursie Wiosenno-Przyrodniczym. Udział w konkursie był ogromnym przeżyciem dla naszych podopiecznych. Pomimo że Kubie i Kindze nie udało się zająć miejsca na podium to i tak otrzymali nagrodę i pamiątkowy dyplom.Dzieci były bardzo zadowolone.

tekst - Marta Muzykiewicz Jaszewska21.03.2019r.

Kangur 2019


21 marca 2019r. ośmioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2019. Uczniowie klasy IV mieli do rozwiązania 24 zadania, natomiast starsi 30 zadań w ciągu 75 minut. Zadania jak co roku były trudne. Na wyniki trzeba poczekać aż do maja, do tego czasu będziemy trzymać kciuki za tych odważnych, którzy nie bali się spróbować swoich sił w tak trudnym konkursie.

tekst - Joanna Cupa21.03.2019r.

"Na powitanie Wiosny"


21 marca 2019 roku w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbył się XIX Przegląd Piosenki "Na powitanie Wiosny". W kategorii przedszkole- soliści udział wzięła Kinga Kloskowska.Kinga zaśpiewała piosenkę "Idzie wiosna".Występ Kingi okazał się najlepszym w tej kategorii i dlatego zajęła ona I miejsce :)

tekst - Marta Muzykiewicz Jaszewska19.03.2019r.

Warsztaty „ZABORSKIE MUZYKOWANIE”


Dnia 19.03.2019r. uczniowie klasy IV, V, VI wzięli udział w warsztatach regionalnych „Zaborskie muzykowanie” organizowanych w Chacie Kaszubskiej w Brusach – Jagliach. Zajęcia były dla uczniów niezwykłą lekcją kultury i obrzędowości kaszubskiej. Prowadzący w ciekawy sposób opowiedzieli o świecie muzyki, tańców i instrumentów charakterystycznych dla naszego regionu. Zajęcia zorganizowała Katarzyna Olszewska

tekst - Katarzyna Olszewska15.03.2019r.

Konkurs recytatorski


Dwie uczennice z klasy I naszej szkoły – Klaudia Janikowska i Małgosia Zblewska wzięły udział w pierwszej edycji gminnego konkursu recytatorskiego dla klas I-III „Słowami Juliana Tuwima”, organizowanego przez nauczycieli nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, w dniu 15.03.2019r. Rywalizacja była zacięta i nie udało się dziewczynkom zająć żadnego miejsca, mimo to każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę za udział. Konkurs się bardzo podobał i mamy nadzieję, że będzie kontynuowany w następnych latach. Chętnie weźmiemy w nim jeszcze udział.

tekst - Magdalena Rudnik18.03.2019r.

Pomagamy ptakom przetrwać zimę


Okres zimowy to czas bardzo trudny i niepewny dla ptaków. Uczniowie klasy I i II wzięli udział w konkursie organizowanym przez Zaborski Park Krajobrazowy pod hasłem „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. Przez cały okres od późnej jesieni do wczesnej wiosny uczniowie pomagali ptakom, regularnie wsypując ziarno do karmników. Gości nam nie brakowało i każdy ptaszek znalazł coś dla siebie. W ramach podsumowania został wykonany plakat.

tekst - Renata Stoltmann08.03.2019r.

Dzień Kobiet


Dnia 8 marca 2019r. chłopcy z klasy V i VI przygotowali niespodziankę dla nauczycielek oraz swoich koleżanek z okazji ich święta. Zaprezentowali się w krótkim skeczu oraz utworze muzycznym. Na koniec wręczyli każdej kobiecie słodki upominek.

tekst - Joanna Cupa07.03.2019r.

Czerowny Kapturek


7 marca odwiedzili nas uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach z przedstawieniem kukiełkowym Czerowny Kapturek. Inscenizacja wywołała u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Serdecznie dziękujemy ósmoklasistom za odwiedzenie naszej szkoły.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska05.03.2019r.

Powiatowy konkurs matematyczny


5 marca 2019r. trójka piątoklasistów tj. Franciszek Czapiewski, Agata Szyngwelska oraz Anna Weltrowska reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym konkursie matematycznym „Z Ekologią za pan brat”. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 7 zadań, o różnym stopniu trudności. Pierwsze 4 zadania rozwiązali bezbłędnie, niestety w późniejszych stres dał o sobie znać i popełnili kilka błędów. Walka była bardzo wyrównana, do miejsca na podium zabrakły im zaledwie 4 punkty. Ostatecznie zajęliśmy VI miejsce . Dziękujemy p. Justynie za dowiezienie dzieci na konkurs.

tekst - Joanna Cupa28.02.2019r.

Wycieczka do Gdańska


W dniu 28 lutego uczniowie klasy I i II byli na wycieczce w Gdańsku w ramach projektu Koder Junior Szkoła Mistrzów Programowania. Najpierw odwiedziliśmy Galerię Starych Zabawek, gdzie podziwialiśmy kolekcję polskich zabawek wyprodukowanych w latach 1920-1989. Uczniowie w tym miejscu mogli zobaczyć zabawki, którymi bawili się ich rodzice, dziadkowie a nawet pradziadkowie. Następnie udaliśmy się do miejsca, w którym produkuje się słodycze. Obserwowaliśmy proces ręcznego tworzenia cukierków, a każdy z nas mógł samodzielnie wykonać lizaka. Na koniec pojechaliśmy do Centrum Rozrywki Loopy’s World. Zabawy było co niemiara. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i z radością tam wrócimy.

tekst - Renata Stoltmann