Aktualności

26.01.2018r.

Szkolny konkurs matematyczny o tytuł
„Mistrz tabliczki mnożenia"


25 stycznia 2018r. odbył się szkolny konkurs matematyczny o tytuł „Mistrz tabliczki mnożenia”. Konkurs skierowany był do uczniów klas III – VI. Miał on na celu poprawić szybkość oraz poprawność liczenia, a także sprawdzić swoje umiejętności matematyczne na tle szkoły.

Dnia 26 stycznia 2018r. podsumowano wyniki oraz wręczono nagrody dla najlepszych i drobne upominki za udział. Okazało się, że poziom był bardzo wysoki. Prawie wszystkie dzieci uzyskały wynik powyżej 50 punktów. Tegorocznym „Mistrzem tabliczki mnożenia” został Franciszek Czapiewski z kl. IV, która zdobył maksymalną ilość punktów tj. 63. Rozwiązał on poprawnie wszystkie 60 działań w najkrótszym czasie, oprócz niego dwie osoby tj. Olimpia Frymark z kl. V (62 pkt) i Julia Jankowska z kl. IV (61 pkt) również rozwiązały wszystkie zadania prawidło jednak potrzebowały na to trochę więcej czasu. Wyróżnienie otrzymał także Paweł Szyngwelski z kl. III, który uzyskał 60 punktów. Gratulujemy zwycięzcom.

tekst - Joanna Cupa
21.01.2018r.


Kolejny etap ligi matematycznej ruszy dopiero po feriach. Pierwsze zadnie z konkursu czytelniczego skierowanego do klas od "0" do VI dostępne jest w zakładce Kalendarz.

tekst - Joanna Cupa

19.01.2018r.

Dzień Babci i Dziadka


Dla kogo ta laurka?
W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,
Przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk,
I życzenia od dzieci?
Już wiecie? Oczywiście
Dla wszystkich babć i dziadków
Na świecie!- Wanda Chotomska

19 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po uroczystym przywitaniu przez panią dyrektor Renatę Stoltmann, rozpoczęła się akademia. Na początku wystąpiły dzieci z klas IV-VI, przedstawiając jasełka w języku kaszubskim. Następnie dzieci młodsze z klas 0-III, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla swoich gości. Nie zabrakło uroczystego "Sto lat". Przedstawienie zakończyło się wręczeniem babciom i dziadkom samodzielnie wykonanych laurek i upominków. Całe wydarzenie i tym razem umilił i osłodził poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci, za co serdecznie dziękujemy. Cała uroczystość przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy w dobrych humorach udali się do domów, by tam dalej móc cieszyć się swoimi wnukami.

tekst - Monika Wałdoch18.01.2018r.

Bal karnawałowy


18 stycznia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Czapiewicach bawili się na zabawie karnawałowej. Dzieci przybyły na bal w pięknych strojach: Indianina, kowboja, rycerza, Minionka i wiele innych. Na świetny pomysł wpadła klasa IV, przebierając się za postaci z bajki pt. "Smerfy". Dobry humor dopisywał wszystkim do samego końca. Dzięki licznym konkursom i tańcom dzieci miały możliwość sprawdzenia się ruchowo oraz zręcznościowo. Konkursy i tańce takie jak: "Przejście pod belką", "Taniec z balonami", "Kaczuchy", "Chocolate" oraz "Krasnoludek" na pewno zapadną przebierańcom w pamięci. Tańce i konkursy przeplatane były słodkim poczęstunkiem. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. Do zobaczenia za rok.

tekst - Monika Wałdoch22.12.2017r.

Wigilia szkolna


Dnia 22.12.2017r. w Szkole Podstawowej w Czapiewicach odbyła się Wigilia połączona z jasełkami w języku kaszubskim. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, na którą pojechaliśmy do Brus. Po mszy wszyscy zebrali się w świetlicy wiejskiej w Czapiewicach. Na początku pani dyrektor Renata Stoltmann powitała uczniów, rodziców, zaproszonych gości i nauczycieli. Następnie został odczytany fragment Pisma Świętego, po którym zebrani na uroczystości podzielili się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia. Po tej część, wszyscy uczniowie naszej szkoły wystąpili w części artystycznej - jasełkach w języku kaszubskim oraz przygotowanych na tę okazję wierszykach. Po przedstawieniu zebrani zasiedli do przygotowanego przez rodziców poczęstunku, w trakcie którego uczniowie zaśpiewali przygotowane kolędy i pastorałki. Spotkanie wigilijne, podzielenie się opłatkiem, wzajemne życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd dla wszystkich, zarówno uczniów, rodziców, jak i nauczycieli, stało się wspaniałą okazją, by porozmawiać i pobyć ze sobą w miłej, ciepłej, świątecznej atmosferze.

tekst - Katarzyna Olszewska19.12.2017r.

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną


Boże Narodzenie, to magiczny czas dla każdego człowieka. W naszej szkole z tej okazji odbył się konkurs na najpiękniejszą i najciekawszą ozdobę świąteczną, skierowany do uczniów klas 0-III.
Komisja miała ciężkie zadanie, aby wybrać te najpiękniejsze i wykonane przez dzieci ozdoby. Ostatecznie przyznano trzy I miejsca.

Otrzymali je:

Bartłomiej Westfal- „O”

Kinga Wojciechowska- kl.I

Bartosz Wysocki- kl.III

Pozostali uczestnicy konkursu za swoje ozdoby otrzymali wyróżnienia.

tekst - Renata Stoltmann12.12.2017r.

Wyjazd na przedstawienie teatralne do Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku


Dnia 12.12.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji teatralnej. Wraz z wychowawczyniami dzieci klas „0”-VI oraz przedszkole, pojechały na przedstawienie teatralne „Mikołaj, który zapomniał” do Teatru Lalki w Słupsku. Spektakl okazał się niezwykle interesujący i zabawny, szczególnie dla uczniów klas młodszych. Starszych natomiast, zachwyciła lekcja teatralna, podczas której aktorka demonstrowała różne rodzaje lalek, opowiadała o nich, o pracy w teatrze. Uczniowie „na żywo” mogli zobaczyć to, o czym uczą się na zajęciach w szkole. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu emocji i wrażeń, ale przede wszystkim był niesamowitą lekcją kultury, historii teatru i języka polskiego. Wycieczkę zorganizowała Katarzyna Olszewska.

tekst - Katarzyna Olszewska11.12.2017r.

Lekcja pierwszej pomocy


11 grudnia 2017r. dzieci z klas "0"- III uczestniczyły w niecodziennej lekcji. Pani Monika Mankiewicz, nasza nauczycielka w-fu opowiedziała nam o tym, jak udzielać pierwszej pomocy. Dzieci nie miały problemu z podaniem numerów alarmowych. Po ówczesnym otrzymaniu telefonów, miały możliwość sprawdzenia się w rozmowie z dyżurnym, w razie gdyby pojawił się jakiś wypadek. Następnie przy wykorzystaniu fantoma wychowankowie próbowali swoich sił w resuscytacji. Bardzo dziękujemy pani Monice za ciekawą lekcję.

tekst - Monika Wałdoch06.12.2017r.

Mikołajki u przedszkolaków.


Każdy z nas czeka na ten jeden dzień, pełen szczęścia, uroku i długiego wyczekiwania- Mikołajek. 6 grudnia przedszkolaki przyszły do szkoły z uśmiechami na twarzach, ubrane na czerwono. Chętnie opowiadały o niespodziance, jaką znaleźli w butach. Nie tylko w domach panował świąteczny nastrój, również w przedszkolu Mikołaj zostawił słodkości. Każdy otrzymał paczuszkę. Dzień mijał nam bardzo nastrojowo. Śpiewaliśmy mikołajowe piosenki, bawiliśmy się w iście świątecznym stylu oraz stworzyliśmy prace plastyczne na cześć Mikołaja. Niespodzianek w tym dniu nie było końca. Mama naszego grupowego kolegi Mikołaja, p. Maria Wysocka przeczytała dzieciom bajkę pt. "Przygody św. Mikołaja", następnie zaśpiewaliśmy koledze imieninowe Sto Lat. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domów.

tekst - Monika Wałdoch06.12.2017r.

Jesienne czytanie bajek


Czy ktoś z nas nie lubi słuchać bajek, opowiadań, wierszy? Prawdopodobnie każdy z nas uwielbia mały relaks z książką, oddając się marzeniom i przeżyciom wraz z bohaterami książek. Listopad zaowocował w czytanie bajek przez chętnych gości. Odwiedzili nas p. Dorota Drewek - mama Mateusza, p. Zofia Kloskowska - babcia Kingi oraz p. Jagoda Skiba - mama Estery. Warto zapamiętać, że czytanie wpływa na rozwój wyobraźni, pamięci, poprawnego słownictwa i wiele wiele innych aspektów naszego życia. Bardzo dziękujemy gościom za poświęcony czas.

tekst - Monika Wałdoch05.12.2017r.

Słupska Gala Wolontariatu 2017


5 grudnia uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Pomocy w wzięli udział w Gali Wolontariatu w Słupsku. Tegoroczna Gala Wolontariatu odbyła się w Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica", w której uczestniczyli przedstawiciele wolontariuszy z naszej szkoły. Podczas gali uczniowie otrzymali dyplom uznania i podziękowanie za pracę w wolontariacie oraz drobny upominek.

tekst - Beata Przytarska