21.12.2012r.

Wigilia i Jasełka w Szkole Podstawowej w Czapiewicach


Dnia 21.12.2012r. w Szkole Podstawowej w Czapiewicach odbyła się Wigilia połączona z Jasełkami.
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, na którą pojechaliśmy do Brus.
Po mszy wszyscy zebrali się w Świetlicy Wiejskiej w Czapiewicach. Najpierw pani Dyrektor – Małgorzata Westfal powitała uczniów, rodziców, zaproszonych gości i nauczycieli. Następnie pani Beata Przytarska odczytała fragment Pisma Świętego, po którym zebrani na uroczystości podzielili się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia. Po tej części uczniowie klas IV – VI, przygotowani przez panią Katarzynę Olszewską, przedstawili Jasełka w języku kaszubskim. Część artystyczna była niezwykle ciekawa. Po Jasełkach zebrani zasiedli do przygotowanego przez rodziców poczęstunku, w trakcie którego uczniowie wszystkich klas zaśpiewali i zagrali przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki.
Spotkanie wigilijne, podzielenie się opłatkiem, wzajemne życzenia oraz wspólne śpiewanie kolęd dla wszystkich, zarówno uczniów, rodziców, jak i nauczycieli, stało się wspaniałą okazją, by porozmawiać i pobyć ze sobą w miłej, ciepłej, świątecznej atmosferze.

tekst - Katarzyna Olszewska