25.04.2015r.

IX Konkurs „Czytania Remusa w Czapiewicach”


Dnia 25 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się IX konkurs „Czytania Remusa”. Udział w nim wzięła rekordowa ilość czytających – 88 oraz szkół – 25.
Konkurs rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem Hymnu Kaszubskiego, powitaniem uczestników, zaproszonych gości, jury, nauczycieli regionalistów i wszystkich obecnych. Następnie tradycyjnie przekazano „Remusową Karę”. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czapiewicach Małgorzata Westfal odebrała ją z rąk Dyrektora Gimnazjum w Brusach Pana Tomasza Rogali. Oficjalne otwarcie poprzedziły przemówienia zaproszonych gości. Konkurs uświetniło przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
Jury w podsumowaniu podkreśliło wkład i doceniło zaangażowanie organizatorów konkursu, który został wzbogacony o walory artystyczne, piękne dekoracje oraz występ tematycznie powiązany z ideą konkursu – oczywiście w języku kaszubskim. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością.
Dzięki zaangażowaniu Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czapiewicach Małgorzaty Westfal, nauczycielek języka kaszubskiego (Katarzyny Olszewskiej, Magdaleny Rudnik), Rady Rodziców i Rady Szkoły w Czapiewicach, Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego o/Brusy Pana Stanisława Kobusa, rodziców, nauczycieli i obsługi, konkurs przebiegał w serdecznej, ciepłej i miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że IX edycja konkursu „Czytanie Remusa” w Czapiewicach na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

tekst - Katarzyna Olszewka