05.05.2015r.

British Day


5 maja 2015 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się British Day, czyli Dzień Języka Brytyjskiego. Celem tego dnia było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz kulturą i zwyczajami panującymi w Wielkiej Brytanii.
W ciągu ostatnich kilku dni uczniowie mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat Wielkiej Brytanii z gazetki klasowej w sali kompu- terowej. Od rana uczniowie starali się nakłaniać kolegów i koleżanki do wypowiadania zwrotów w języku angielskim. Symbolem tego dnia była flaga - Union Jack przypięta do ubrań dzieci. Spotkanie w świetlicy rozpoczęto przedstawieniem, w którym uczniowie prezentowali flagę, mapę, zabytki oraz słynne miasta Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło również melodii hymnu narodowego, występu słynnego zespołu „The Beatles” czy też pokazu wyścigu z naleśnikami na patelniach. Widzowie mieli możliwość wysłuchania także krótkiej rozmowy w języku angielskim w domu Brytyjczyka. W dalszej części spotkania przeprowadzono quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wszyscy uczniowie z zaanga- żowaniem odpowiadali na pytania. Rozstrzygnięto następujące konkursy z języka angielskiego:

„Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”:
I miejsce - Agnieszka Czapiewska
II miejsce - Kinga Pick
III miejsce - Natalia Kin

„Konkurs na najładniejszy album o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii”:
I miejsce - Agnieszka Czapiewska
II miejsce - Kornelia Weltrowska
III miejsce - Kinga Pick

Konkurs plastyczny - „Co ciekawego chciałbym zwiedzić w Wielkiej Brytanii”
I miejsce - Agata Szyngwelska i Anna Weltrowska
II miejsce - Filip Warnke i Karol Łosiński
III miejsce - Olimpia Frymark i Dawid Leszczyński

Wyróżnienia: Julia Jankowska, Oliwia Szczepańska, Hubert Zygmański, Tomasz Zblewski, Franciszek Czapiewski

Gratulujemy!

Na koniec wszyscy mogli posilić się przepysznym tortem z flagą Wielkiej Brytanii, który przygotowała p. Maria Kin - mama Sandry z kl. V. Spotkanie zamknął utwór Johna Lennona „All my loving” w wykonaniu uczennic klasy 6.

tekst - Katarzyna Rosiak