01.09.2015r.

Pełni wigoru wracamy do szkoły, czyli uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego


Nie od dziś wiadomo, że wszystko, co dobre, szybko się kończy... Koniec wakacji oraz początek roku szkolnego nie dla wszystkich wydaje się jednak smutną koniecznością. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czapiewicach z uśmiechem na ustach stawili się 1 września w swojej placówce, by rozpocząć nowy rok szkolny. Powrót do szkoły to przecież nie tylko obowiązki, ale również zabawa, rozwijanie swoich talentów i pasji oraz długo wyczekiwane spotkania z koleżankami i kolegami z klasy.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego poprzedziła Msza Św. w kościele parafialnym w Brusach. O godzinie 9.30 zebraliśmy się wszyscy w murach świetlicy szkolnej, by wysłuchać przemówienia naszej Pani Dyrektor - Małgorzaty Westfal, która serdecznie powitała dzieci, rodziców, zaproszonych gości oraz grono pedagogiczne. Pani Dyrektor przedstawiła nowych pracowników szkoły oraz przypomniała panie dobrze już wszystkim znane z lat poprzednich. Wszystko po to, by każdy uczeń wiedział, kto jest jego wychowawcą w nowym roku szkolnym. Podopieczni z wychowawcami udali się na krótkie spotkania do sal lekcyjnych, a pozostałe członkinie grona pedago- gicznego dotrzymały towarzystwa rodzicom oraz zaproszonym gościom.
Tak minął nasz pierwszy dzień w nowym roku szkolnym. Pozostaje nam zatem pożegnać plecak i gitarę, i z nową energią rozpocząć kolejny, fascynujący rok nauki w szkole.

tekst - Justyna Bonin