12.10.2015r.

Tajniki pracy strażaka, czyli wycieczka do Powiatowej Straży Pożarnej w Chojnicach


Który chłopiec nie marzył kiedyś o tym, by w przyszłości zostać strażakiem? W poniedziałek 12 października uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI mieli okazję nieco bliżej przyjrzeć się temu odpowiedzialnemu zajęciu, ponieważ wybrali się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Chojnicach.
Tematyka związana z zawodem strażaka nie jest nam obca (chłopcom w szczególności), gdyż wielu z nich uczestniczy w corocznym biegu strażackim organizowanym przez OSP Czapiewice. Niemniej zarówno męska, jak i damska część młodzieży chętnie wysłuchała interesującej pogadanki dotyczącej wyposażenia wozów strażackich, sprzętów znajdujących się na stanie placówki, mundurów, rozmieszczenia pomieszczeń w budynku straży oraz systemu przyjmowania zgłoszeń. Panowie przyjęli nas niezwykle ciepło, z entuzjazmem opowiadali o swojej pracy, a właściwie to misji i pasji, bo trudno bez nich wykonywać tak odpowiedzialny zawód. Jednak najwięcej emocji wzbudziło wśród dzieci wejście do środka wozu strażackiego, nawet chłopcy nie spodziewali się, że kabina znajduje się w nim tak wysoko.
Serdecznie dziękujemy panom, którzy zaprezentowali nam placówkę PSP w Chojnicach, ale również p. Januszowi Rudnikowi, naczelnikowi OSP Czapiewice, który zorganizował dla nas ten wyjazd, towarzyszył nam w wyprawie oraz podzielił się z nami ciekawostkami związanymi z zawodem strażaka.

tekst - Justyna Bonin