07.12.2015r.

Wyjazd na przedstawienie teatralne


„Śpiąca Królewna” w aranżacji Wrocławskiego Teatru Muzycznego

Tydzień rozpoczęliśmy teatralnie, ponieważ w poniedziałek, 7 grudnia udaliśmy się do Chojnickiego Domu Kultury na przedstawienie muzyczne pt. „Śpiąca Królewna”. W wyjeździe wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, począwszy od dzieci z oddziału „0”, a skończywszy na uczniach klasy 6.

Mimo iż trupa teatralna liczyła zaledwie parę osób, przedstawienie przygotowane było na naprawdę wysokim poziomie. Dowcipne dialogi, piękne kostiumy oraz pomysłowe rekwizyty i elementy scenografii to tylko niektóre atuty musicalu. Autor scenariusza sprawnie wplótł do tradycyjnej historii motywy z różnych baśni, dzięki czemu obejrzana przez nas wersja „Śpiącej Królewny” zaskakiwała nie tylko najmłodszych widzów, którzy jeszcze nie znali tego utworu, ale także starszych uczniów. Królewnę zbudził ze snu książę o imieniu Fred, a u jego boku zamiast rumaka stanął pies Scooby. W zamku grasowały przezabawne myszki, na które czaił się kot w przeogromnych butach, a całości dopełniła „wróżka – obżarciuszka”, tańcząca w takt nowoczesnej muzyki. Aktorzy biegali nie tylko po scenie, ale również między widownią, włączając do udziału w przedstawieniu małych teatromanów. Całości dopełniły: dobrze zaśpiewane utwory muzyczne, ciekawa choreografia oraz efekty wizualne.

Uczniowie wrócili zachwyceni. Cieszy nas fakt, że oswajają się z teatrem, a zaproszeni goście z Wrocławskiego Teatru Muzycznego w tak przystępny i atrakcyjny sposób potrafili im przekazać utwór z dziecięcej klasyki literatury.

tekst - Justyna Bonin