21.12.2015r.

Szkolne spotkanie opłatkowe


Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia wprowadziły nas we wspaniały, ciepły i świąteczny nastrój i również w tym roku zorganizowaliśmy szkolne spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział pracownicy szkoły, rodzice oraz oczywiście nasi uczniowie. Zaproszeni goście i tym razem nie zawiedli, a byli to: ks. proboszcz Mirosław Klawikowski, p. przewodnicząca Rady Miejskiej w Brusach Beata Zblewska wraz z małżonkiem oraz sołtys Czapiewic – p. Marian Janikowski. Szkolna wigilia miała miejsce w poniedziałek, 21 grudnia w naszej wiejskiej świetlicy.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy poranną Mszą Świętą w kościele parafilanym w Brusach. Uczniowie odczytali fragmenty Pisma Świętego oraz prośby, a p. Magda Rudnik zaśpiewała psalm. Następnie przenieśliśmy się do Czapiewic, gdzie jak zawsze mamy czekały już na nas z przygotowanym poczęstunkiem – pysznymi słodkościami. Ksiądz proboszcz odczytał fragment ewangelii o cudzie w Betlejem, poświęcił opłatki, po czym wszyscy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Kolejnym punkte programu były jasełka w języku kaszubskim, w których wzięli udział uczniowie szkoły pod kierunkiem p. Magdy Rudnik i p. Kasi Cysewskiej. Jasełka były w tym roku bardzo oryginalne, ponieważ wykorzystano w nich motywy z baśni H.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Poza wspomnieniem narodzin Jezuska sprzed 2000 lat, przypomniały nam, jak ważne jest, by w tym szczególnym czasie w wirze przygotowań nie zapomnieć o najuboższych. Wielu z nas skłoniły do głębszych refleksji. Później przeszliśmy do ucztowania oraz wspólnego kolędowania. Nie mogło zabraknąć również prezentów, każde dziecko otrzymało upominek zafundowany przez Radę Szkoły. Również p. Zblewska, jak co roku, pamiętała o czapiewickich pociechach i przygotowała dla nas słodycze.
W wyśmienitych nastrojach pożegnaliśmy się na dłuższy czas, by teraz w rodzinnym gronie spędzić spotkania opłatkowe. Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych pomyślności w zbliżającym się nowym roku!

tekst - Justyna Bonin