05.04.2016r.

Sprawdzian szóstoklasisty


We wtorek, 5 kwietnia troje uczniów klasy szóstej przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty, czyli ogólnopolskiego, obowiązkowego egzaminu sprawdza- jącego zakres wiedzy i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego – w przypadku uczniów SP Czapiewice była to znajomość języka angielskiego.

Punktualnie o godzinie 9.00 nasi podopieczni zmierzyli się z zadaniami, które przygotowała dla nich Centralna Komisja Edukacyjna. Nieco stresu było przed sprawdzianem, gdyż to pierwszy tak oficjalny egzamin w ich życiu. Jednak w trakcie pracy nad zadaniami liczyło się już tylko to, by dać z siebie wszystko. Nie mniej zaangażowania wykazali rodzice, którzy trzymali kciuki za swoje pociechy oraz przygotowali poczęstunek dla dzieci i członków komisji.

Test mamy już za sobą, teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki. Wszyscy nie możemy się już ich doczekać i liczymy na wysokie noty, tym bardziej, że to – według zapowiedzi obecnego rządu - ostatni zewnętrzny sprawdzian po klasie szóstej.

tekst - Justyna Bonin