30.11.2016r.

Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „You can sing!”


30 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej w Czapiewicach odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „You can sing.”Konkurs miał charakter szkolny i obejmował rywalizację klas 0-VI.

Celem konkursu było kształcenie wymowy oraz wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego wśród uczniów wszystkich klas a nade wszystko promowanie piosenki jako doskonałej okazji do nauki tego języka.

Zadaniem uczestników było samodzielne przygotowanie piosenki oraz zaśpiewanie jej w języku angielskim. Entuzjaści śpiewu mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności lingwistyczno - wokalnych.

Jury w składzie:
dyrektor szkoły- p. Renata Stoltmann
nauczyciel muzyki- p. Magdalena Rudnik
nauczyciel j. angielskiego- p. Katarzyna Rosiak

oceniało:
-dykcję i poprawność językową,
-walory głosowe,
-muzykalność i poczucie rytmu,
-dobór repertuaru,
-ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Dominika Leszczyńska z kl. 5 - „I will always love you” Whitney Houston

II miejsce - Agata Grajkowska, Iga Janikowska i Klaudia Janikowska z kl. 0 - „Hello” Adele

III miejsce - Kornelia Weltrowska z kl. 6 - „Colour of your life” Michała Szpaka

Wyróżnienie - Anna Weltrowska i Hubert Zygmański z kl. 3 - „Hey brother” Avicii Kinga Wojciechowska i Małgorzata Zblewska z kl. 0 - „Daddy finger”

W trakcie narad jury uczniowie, nauczyciele i przybyli goście mieli możliwość sprawdzenia siebie w anglojęzycznym karaoke. Dzięki życzliwości Rady Rodziców zakupiono dla wszystkich uczestników ciekawe nagrody. Występ kl. 0 zamknął konkurs. Wszyscy z uśmiechem na twarzy i piosenką na ustach rozeszli się do swoich klas.

tekst - Katarzyna Rosiak