Aktualności

24.02.2021r.

Rozstrzygnięcie konkursu "Plakat nowości"


Dnia 24.02.2021r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego „Plakat nowości”, ponieważ ciężko było wyłonić zwycięzcę, jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników. Uczniowie wybierali nagrody w wylosowanej przez siebie kolejności. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

tekst - Joanna Cupa - Frąckowiak19.02.2021r.

Uhu ha nasza zima nie jest zła


tekst - Monika Wałdoch15.02.2021r.

Bal karnawałowy w przedszkolu


15 lutego 2021 roku w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane w różne postacie. Żaden strój się nie powtórzył. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach. Na początku dzieci brały udział w pokazie mody, w którym pozostałe przedszkolaki miały odgadnąć, za kogo przebrał się „model”, następnie były tańce w parach, z balonami, konkursy gazetowe i przechodzenie pod liną… i wiele, wiele innych. Na końcu dzieci wykonały balonową pracę plastyczną. Był to dzień pełen wrażeń, muzyki i pląsów. Przedszkolaki zmęczone, jednak z uśmiechem na twarzy wracały do domów.

tekst - Monika Wałdoch02.02.2021r.

Program „Uczę się bezpieczeństwa”


Pomimo panującej pandemii bruscy policjanci, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, realizują profilaktykę społeczną z młodszymi uczniami szkoły. W ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” mundurowi spotkali się z uczniami kl. I i II. W trakcie lekcji rozmawiali z dziećmi na temat zagrożeń na jakie mogą być narażone w zimowym czasie i jak się przed nimi uchronić. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w dyskusji i wykazały się dużą wiedzą odpowiadając na zadawane pytania. Na koniec spotkania policjanci rozdali uczniom kamizelki odblaskowe ufundowane przez partnerów programu, jednocześnie przypominając o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

tekst - Renata Stoltmann12.02.2021r.

Rzeźby ze śniegu


Zima nie odpuszcza. Wielka to radość dla naszych uczniów. Zabawy na śniegu to bardzo wielka frajda i mróz nikomu nie przeszkadza. Oczywiście największe wyzwanie to duże bałwanki. Każdy kolejny dzień niesie nowe pomysły.

tekst - Magdalena Rudnik08.02.2021r.

Karnawałowy dzień


W związku z pandemią, nie odbył się w szkole, jak co roku, Bal Karnawałowy. Uczniowie klasy trzeciej zorganizowali sobie Karnawałowy Dzień. W skromnych przebraniach śpiewali, tańczyli i malowali. Podczas przerwy zjedli pizzę. Na koniec stwierdzili, że to był bardzo miły dzień i chętnie by go powtórzyli.

tekst - Magdalena Rudnik22.01.2021r.

Konkurs Kolędy Kaszubskiej


W tym roku, Konkurs Kolędy Kaszubskiej zorganizowany był, jak wiele innych rzeczy, w innej formie niż zwykle. Z naszej szkoły udział wzięła Kinga Kloskowska, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy Kindze.

tekst - Magdalena Rudnik08.02.2021r.

Karnawałowy Dzień w klasie I i II


Karnawał to czas, na który zawsze czekają wszyscy uczniowie naszej szkoły. Niestety w tym roku, ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemią, nie mógł odbyć się tradycyjny bal przebierańców dla całej szkoły. W zamian został zorganizowany karnawałowy dzień w szkole. Uczniowie klasy I i II spędzili czas w szkole na wspólnej zabawie przy muzyce. Odbył się taniec z balonem, zabawa z krzesełkami, Zumba oraz każdy wykonał maskę klowna. Dzień ten był inny niż zawsze i wszystkim przyniósł wiele radości.

tekst - Renata Stoltmann28.01.2021r.

Kangur 2021


Przypominam, że można zapisywać się do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2021".

tekst - Joanna Cupa - Frąckowiak27.01.2021r.

Pomagamy ptakom przetrwać zimę20.01.2021r.

My się zimy nie boimy!07.01.2021r.

"Hej kolęda... - jak to leciało?"


W związku z obecnymi obostrzeniami X Gminny Konkurs Muzyczny "Hej kolęda...- jak to leciało" został zmodyfikowany. W tym roku udział w konkursie wzięła Kinga Kloskowska. Kinga zaśpiewała pierwszą, środkową i ostatnią zwrotkę kolędy "Dzisiaj w Betlejem". W kategorii klas I-III nasza uczennica zajęła 2 miejsce. Gratulujemy.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska


Obejrzyj występ:25.12.2020r.

Konkursie Piosenki Anglojęzycznej


W Gminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej o Tematyce Zimowo-Świątecznej organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach udział wzięła Kinga Kloskowska z klasy drugiej. Pięknie zaśpiewała utwór 'Jingle Bells' i zajęła III miejsce. Gratulacje!

tekst - Marlena Ignera


Obejrzyj występ:21.12.2020r.

Świąteczne przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków


21 grudnia 2020 roku dzieci z przedszkola wystąpiły w przedstawieniu świątecznym. Była to grudniowa niespodzianka dla rodziców. W ówczesnych latach rodzice przychodzili na wigilię szkolną, w tym roku było to niemożliwe, więc dzieci postanowiły przygotować coś innego, aby złożyć tym sposobem rodzicom świąteczne życzenia. Dzieci wcieliły się w role śnieżynek ,bałwanka, choinki i samotnej babuni. Przedszkolaki doskonale pokazały swym występem jak rozbawić i pomóc w samotności babuni, zapraszając ją przy tym na kolację wigilijną. Była to miła niespodzianka dla rodziców i rodzeństwa. W przyszłym roku mali aktorzy wystąpią ponownie. Brawa dla przedszkolaków.

tekst - Monika Wałdoch


Obejrzyj występ część I:

Obejrzyj występ część II:Serdecznie zachęcamy do obejrzenia Prezentacji:
"Dlaczego warto czytać?"   -    zobacz więcej


Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziały w szkolnym konkursie czytelniczym "Plakat nowości"  -    zobacz więcej14.12.2020r.

"Najpiękniejszy łańcuch choinkowy"


W tym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w konkursie "Najpiękniejszy łańcuch choinkowy". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-VI. Jury miało trudny wybór w wyłonieniu najlepszych prac. Ostatecznie w konkursie I miejsce zdobył Mikołaj Wysocki, II miejsce Mateusz Drewek, a III miejsce Szymon Czapiewski. Reszta uczestników została wyróżniona. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska09.12.2020r.

Zbiórka na Hospicjum


Dnia 8 i 9 grudnia w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci z Hospicjum Pomorze Dzieciom. Ilość zebranych produktów jest ogromna. Serdecznie dziękujemy za okazane serce wszystkim, którzy ofiarowali dary dla podopiecznych Hospicjum.

         Organizatorzy zbiórki
         Uczniowie SP w Czapiewicach

tekst - Katarzyna Olszewska08.12.2020r.

Sukces ucznia naszej szkoły w XI Regionalnym Konkursie „Poetyckie podróże po Kaszubach”


„Idę na grzyby” – to temat tegorocznego konkursu w kategorii poezja własna. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o tematyce związanej z grzybami występującymi w naszych lasach. Wspaniale z tym wyzwaniem poradził sobie uczeń naszej szkoły Paweł Szyngwelski (klasa VI), który zajął I miejsce. Pawła do konkursu przygotowała nauczycielka języka kaszubskiego Katarzyna Olszewska.

tekst - Katarzyna Olszewska07.12.2020r.

Mikołajki u przedszkolaków


7 grudnia 2020 dzieci świętowały mikołajki. Odświętnie ubrane, w kolorach czerwieni i bieli przyszły do przedszkola, opowiadając przy tym, iż Mikołaj odwiedził ich wcześniej w domach. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się, gdy okazało się, że św. Mikołaj przybył również do przedszkola, zostawiając na stolikach paczuszki z niespodziankami. Na cześć Mikołaja zaśpiewaliśmy piosenkę, myśląc, że nas usłyszy. Dzieci wykonały również pracę plastyczną uwieczniająca wizerunek Mikołaja. Był to dzień pełen tańca, muzyki, plastyki i słodkości. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu niespodzianki.

tekst - Monika Wałdoch
30.11.2020r.

„Tydzień dla Niepodległej”


W listopadzie klasa 2 brała wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Tydzień dla Niepodległej”. Wszystkie podejmowane aktywności związane były z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt składał się z zadań które zostały nazwane „tropami”. Za każdy wykonany trop dzieci przyklejały kolejno zdobyte odznaki „Tropiciela”. W ramach projektu uczniowie m. in. brali udział w konkursie plastycznym pt. „Barwy mojej Ojczyzny”, grali w grę planszową, robili kotyliony, poznali niezwykle interesującą bajkę patriotyczną pt. „Pudełko wspomnień”. Po zakończeniu projektu dzieci otrzymały dyplomy „Małego obywatela” oraz „Certyfikat Klasy Niepodległej”.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska27.11.2020r.

Sukces uczniów klasy III w gminnym konkursie „Przyszła Jesień”


Dnia 27.11.20r uczniowie klasy III wzięli udział w II Gminnym Przeglądzie Inscenizacji na powitanie jesieni „Przyszła Jesień”. Grupa zdobyła II miejsce w kategorii „Jesienna piosenka”. Do występu uczniowie przygotowali się w szkole, tu również został on nagrany i przesłany do organizatora. Do konkursu dzieci przygotowała Katarzyna Olszewska.

tekst - Katarzyna Olszewska25.11.2020r.

Konkurs plastyczny pt. „Mój Przyjaciel- Pluszowy Miś”


Na początku listopada ogłoszono w naszej szkole konkurs pt. „Mój przyjaciel- Pluszowy Miś”. Dzieci miały za zadanie wykonać prace plastyczną, techniką dowolną przedstawiającą misia. Ocenie podlegały kreatywność, estetyka i samodzielność dziecka. Otrzymaliśmy 8 prac, z których każda była inna i bardzo ciekawa. 25 listopada, w dniu pluszowego misia ogłoszono wyniki. Jury postanowiło wyróżnić wszystkie prace, nagradzając dzieci dyplomem oraz małą nagrodą. Zachęcajmy dzieci do udziału w konkursach, bo warto w dzieciach odkrywać ich piękno i wyobraźnię.

tekst - Monika Wałdoch25.11.2020r.

Dzień Pluszowego Misia


„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 25 listopada dzieci przybyły do przedszkola ze swoim przyjacielem- misiem, aby bawić się, uczyć i świętować. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, quizy i misiowe tańce. W tym magicznym dniu nawet mama Wojtusia upiekła przepyszne, misiowe ciasteczka. Ten dzień z pewnością był niezapomniany i pluszowy. Do zobaczenia za rok.

tekst - Monika Wałdoch20.11.2020r.

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej


Uczennice klasy drugiej Kinga Kloskowska i Zuzanna Zblewska wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej dla dzieci i młodzieży. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę ,,Białe róże''. W kategorii klas I-III Kinga i Zuzia jako zespół zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska18.11.2020r.

Piaskowe malowanki


18 listopada 2020 r. Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach pt. "Piaskowy obrazek". Przedszkolaki wykonały piękne prace, które pomalowane były kolorowym piaskiem, ćwicząc przy tym motorykę małą, skupienie oraz wyobraźnię. Obrazki z pewnością będą ozdabiały pokoje dziecięce, wywołując uśmiech na twarzy. Jest to dla nas coroczna tradycja, którą z pewnością powtórzymy za rok.

tekst - Monika Wałdoch11.11.2020r.

"Szkoła do hymnu"


11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Z tej okazji 10 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zdalna VI klasa wspólnie zaśpiewali hymn narodowy, przypominając nam wszystkim jak ważne jest to dla nas Polaków święto.

tekst - Monika Wałdoch26.10.2020r.

Czytam sobie. Pierwsza klasa!


Uczniowie klasy I dołączyli do akcji - Czytam sobie. Pierwsza klasa!, która skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Akcja ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Na wstępie każdy uczeń otrzymał książeczkę do czytania i inne ciekawe gadżety związane z czytelnictwem. Nasza przygoda z czytelnictwem właśnie się zaczęła.

tekst - Renata Stoltmann26.10.2020r.

Soki owocowe


Jesień, to czas, kiedy w naszych ogrodach pojawia się wiele zdrowych i kolorowych przysmaków. Uczniowie klasy I rozmawiali na zajęciach o wartościach odżywczych warzyw i owoców. Jako dowód na to, że wiedzą co należy jeść i pić, aby się zdrowo odżywiać wykonali przepyszny sok owocowy.

tekst - Renata Stoltmann22.10.2020r.

Ślubowanie klas I i pasowanie na przedszkolaka


22 października 2020 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas I oraz pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez panią dyrektor Renatę Stoltmann . Następnie przedszkolaki przedstawiły część artystyczną, śpiewając przy tym piosenki oraz recytując wiersze. Każdy nowy przedszkolak został pasowany magicznym ołówkiem, otrzymując dyplom oraz niespodziankę. Po występie młodszych dzieci ślubowanie złożyli pierwszoklasiści. Z uśmiechem na twarzy nucąc piękne piosenki i mówiąc wiersze. Po występie chłopców z klasy I, każdy uczeń otrzymał upominek, dyplom oraz legitymację szkolną. Był to wyjątkowy dzień pełen radości i niezapomnianych chwil.

tekst - Monika Wałdoch13.10.2020r.

Dzień Edukacji Narodowej


13 października w naszej szkole odbyła się krótka akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Starsi uczniowie przygotowali krótkie scenki z życia pewnej klasy natomiast uczniowie z klasy 2 i 3 pięknie wyrecytowali wierszyki. Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom obsługi kwiaty.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska06.10.2020r.

XXIV edycja Biegu Gryfa


6 października 2020 roku na stadionie w Brusach odbyła się XXIV edycja Biegu Gryfa . W tym dniu o podium walczyli uczniowie klas I-III. Z naszej szkoły wystartowało 11 uczniów. W tym roku nie udało się zdobyć miejsc medalowych. Pomimo tego uczniowie zadowoleni ze swoich wyników wrócili do szkoły. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w przyszłym roku.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska05.10.2020r.

Pomagamy ptakom przetrwać zimę


W zeszłym roku szkolnym klasa I wzięła udział w konkursie „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” organizowanym przez Zaborski Park Krajobrazowy. Uczniowie systematycznie dokarmiali ptaki w okresie jesienno-zimowym. Ptaszki z chęcią odwiedzały karmnik. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakat który został wyróżniony w konkursie. Gratulujemy.

tekst - Marta Muzykiewicz - Jaszewska29.09.2020r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


Dnia 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Cele święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Serdecznie zachęcamy, zwłaszacza rodziców najmłodszych dzieci, do codziennego czytania swoim pociechom.

tekst - Joanna Cupa20.09.2020r.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września każdy przedszkolak ma swoje święto. W tym roku przypadł w niedzielę więc dzieci świętowały go w poniedziałek, 21 września. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach ze śpiewem oraz z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Wspólnie wykonały pracę plastyczną pt. "Drzewko przyjaźni", odciskając swoją dłoń, po ówczesnym pomalowaniu jej farbą. Na koniec każdy dzielny przedszkolak otrzymał medal, który zakupili rodzice. Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz słodkości. Taki dzień mógłby być zawsze. Do zobaczenia za rok.

tekst - Monika Wałdoch01.09.2020r.

Rozpoczęcie roku szkolnego


Dnia 01 września 2020r. odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021.

Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom zdrowia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

tekst - Joanna Cupa